Říjen 2019

Dostala se ke mně fotka ze závodů v Kroměříži...šťastná Cikorka na svém oblíbeném agility :-)
Autorka je Kateřina NavrátilováMČR australských ovčáků v agility

Letos poprvé jsme složili rodinný tým a i když výsledek nevezeme, celý den jsme si naplno užili. Parkury stavěla Sari Mikkilä, která posuzovala i letošní mistrovství světa a musím říct, že jsme se hodně hodně proběhli na krásných a chytře vymyšlených parkurech, kde rozestup 9 metrů mezi překážkami nebyl žádnou vyjímkou. V jednotlivcích se nám s Ciki připletly spíše smolné disky, když ty nejtěžší pasáže jsme daly s přehledem, ale o tom je agility :-)

Moc děkuji holkám za družstvo a Elišce za výrobu triček TEAM VERLINE.Zdravotní výsledky:
Bezzu (Brave to Fly) MDR1 +/-

Z vycházky s Jaydou máme krásné fotky :-) Auto Martin Kralovič
Září 2019

 
Bradavický speciál Albuse Brumbála v Kroměříži
Cikorka se po štěňatech vrátila do agility a hned s velkým úspěchem. V LA3 si vyběhala první místo a ve finále svým čistým během získala bezovou hůlku a opět 1. místo. Určitě to bylo i tím, že s námi jela Gaia jako fanoušek a navíc to bylo na Blackovy narozeniny :-)

Aktualizace na stránce vrhu B - štěňátka mají přidané fotky z nových domovů.Srpen 2019

Fotky od Evizny:

Vyrazily jsme na dostihovou dráhu udělat Gájence štěněcí fotky na památku a tady je výsledek :-)

Ve středu 14.8. odjel Mounty do nového domova - za svým tátou Cowboyem a jeho páníčky. U této příležitosti vzniklo následující rodinné foto :-)


Texík a Speedy byli reprezentovat v Rakousku a to více než úspěšně :-)

Tex: GS-O, RS-O, RS-E

Speedy: RS-N, GS-N, JS-N, JS-O

Oba dva s mnoha pěknými umístěními a navíc dovezli i tuhle pěknou fotku s Knightem :-)© Ellis Beránková

Červenec 2019

Aktualizace u štěňátek :-)

Postojovky od Ondry jsou tady! A jako vždy nejlepší. Ateliér Kláda a sehraní pomocníci jsou záruka úspěchu. Většina štěňátek už odjela do nového domova, kde se skvěle adaptovala.

Loterii o parťačku Cikorky a moji novou agility posilu vyhrála Bohemian Rhapsody, domácky Gaia :-) Pojmenovaná po mém nesmrtelném Forďákovi, model Focus Ghia, takže se máme na co těšit :-)Štěňátka oslavila 7 týdnů života, všechna jsou DOV prostá. Níže fotky od Ellis z venčení na louce :-)

 

 

Červen 2019

Speedy
má splněnou LA2.

Tilík zabodoval na závodě CACT/ CACITR v Těních a z IHT1 si odnáší 2. místo z 10 (93V) od švýcarského rozhodčího Steva Jaunina.

Woody
si na našich domácích zkouškách v Čebíně doběhl pro 3.místo v LA1

Texík
splnil DwD1 :-)

Štěňátka oslavila 4 týdny života, dostala oficiální jména a jako dárek fotky od Ellis - viz odkaz štěňata :-)

Štěňátka už otevřela oči - nové fotky na jejich stránce :-)

Na návštěvě u štěňátek - den 16., fenka 1 :-)
Nové fotky štěňátek ve věku 12 dní.

Texíček se v Rakousku setkal se svým tátou Knightem a navíc si dovezl nový titul - JS -E (jumping elite, třída nejvyšší :-)Květen 2019

Na stránce vrhu jsou fotky 2 dnů starých štěňátek od Verči Gesierichové...moc se jí povedly, děkuji :-)Vrh B Verline

Velký den D nastal 22.5. a na svět přišlo 8 štěňátek - 4 pejsci a 4 holčičky. První fotky níže :-) Celý vrh je momentálně zadaný.

fenečky:pejsci:

Texíček splnil HTM1 na výborně :-)

Woodyho výsledky už jsou tady: DKK B, DLK 0/0, OCD + SA čisté :-)Duben 2019

Další skvělé zpávy jsou tady - kromě toho, že má Cikorka potvrzenou březost, dorazily i výsledky Scottyho:

Ascot Verline - DKK + DLK A, páteř + OCD negativní - vše oficiálně :-)
No a Cikorka se potkala se Speedym na focení s květy sakury :-)© Ellis BeránkováBřezen 2019

CIKORKA A COWBOY


Sympatie byly na obou stranách a tak doufám, že se v květnu dočkáme našeho vrhu B. Cowboy je opravdu přátelský, nenáročný pes do života, jak jsem se přesvědčila na vlastní oči. Líbilo se mi, jak to měl vedle "háravky" v hlavě srovnané. Nedávno taky byli vyzkoušet pasení a podle majitelky Karin mu to šlo skvěle, obzvláště na to, že byl na pasení poprvé v 6 letech :-) Takže za pár týdnů se přesvědčíme na sonu, zda byl náš výlet úspěšný. A vzhledem k tomu, že Cowboy bydlí ve stínu švýcarských Alp, nemohli jsme si nechat ujít pár výletů - např. lanovkou na rakouský Pfänder. Více fotek níže :-)Na výletě :-)

     

Výsledky z Laboklinu jsou tady, Cikorka je CEA Normal/Normal :-) Cowboy byl na DOV s výsledkem prostý a my již brzy můžeme vyrazit na krytí...

Zámecké dvojzkoušky Litovel - Mladeč

Tohle se povedlo :-) Cikorka vyhrála jeden běh LA3 a navíc se na stupních vítězů potkala se svoji jmenovkyní...

© Kristýna Kvapilová

Texík byl na rentgenech a výsledek je DKK + DLK 0/0, OCD čisté, SA nález - přechodový obratel, spondylóza.

Tilík + Speedy mají vyšetřené DOV - prostý.

Texík byl ještě v únoru na agility závodech Zimní Brno, kde obsadil 3. místo v LA1 :-)


Únor 2019

Speedy si vytancoval Master of Dogdancing 2 :-)

Tilík podstoupil rentgeny a výsledek je DKK + DLK 0/0...gratuluji všem :)

Leden 2019

ASCA trial Königstetten

Do nového roku jsme skočily více než úspěšně :-) Cikorka si na ASCA agility v Rakousku vyběhala High in trial.

Toto ocenění dostane každý den vždy jeden pes, který získá nejvíce Q - a Cikorce se to podařilo ve všech 6 bězích s tím, že hned první gambler jsme vyhrály :-)Ještě na konci roku jsme byly na tréninku na Zetoru, kde vzniklo krátké video ze sbíhaných zón. Viz youtube. Kolem Vánoc jsme měly pauzu a ta se trošku podepsala na kondičce :-) ale i tak Ciki nezapomněla krásně prošlapovat spodek kladiny. A pokud se chcete trošku pobavit, pusťte si záznam z našeho vystoupení na firemním vánočním večírku. V hlavních rolích Cikorka a Texíček.Speedy s Eliškou mají čistou LA1 a k tomu 3. místo :-)

 
Prosinec 2018

CHS VERLINE VÁM PŘEJE KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮAgility novinky

Yukon a Woody mají splněno LA1 a Texík již do dvojek :-)Listopad 2018

3.AASC + KCHBO dogdancingNa australských šampionátech se nám daří:-)

Speedy se zúčastnil 2. mistrovství KCHBO v dogdancingu a domů si veze 1. místo z freestylu

No a Cikorka tento podzim prostě válí... V Rakousku se konal již třetí ročník mistrovství australáků v agility a nám se povedly 3 čisté běhy!, které se započítávaly do součtu, což nám vyneslo 2. místo celkově :-) Mám z těch běhů neuvěřitelnou radost. S Ciki jsme již delší čas na jedné vlně, je to přesně to období, kdy je pes už dostatečně zkušený, ale zároveň ještě v plné formě. Můžu ji věřit v obtížných situacích a prostě si běžet. Vím, že vše vypracuje precizně, nikde mi neustřelí a na každý běh se pořád hrozně těší bez zbytečné nervozity, kterou teda Ciki nikdy nemívala a tím pádem ani já nejsem nervózní a prostě si to užívám. Takový můj dream dog a to samozřejmě i v jiných než agilitních věcech, ale to říkat ani nemusím :-)
Tato akce prostě patří mezi TOP, zázemí skvělé haly (no občas rozhodčí staví moc krkolomné věci na tom malém prostoru) a hlavně každý rok parta přátel z Česka, díky kterým je to úžasně prožitý víkend. Navíc člověk okouká i nové australácké naděje z ciziny a porovná se s konkurencí.Září 2018

CIKORKA JE MISTRYNĚ AUSTRALSKÝCH OVČÁKŮ V AGILITY 2018Po loňském 2. místě, kdy nám titul mistrů tak trochu spadl do klína jako nejlepšímu českému týmu, jsme daly 4 čisté běhy a staly se již naplno mistry ČR australáčků pro tento rok :-)

Jsem na Cikorku neskutečně pyšná. A nejen na ni. V Ratenicích bojovali i Texík a Speedy, moje mladé naděje :-)

Texík byl s námi v čebínském družstvu s názvem Aero Perro :-) a společně s Dášou a Ebi a Martinou a Kirou máme 3. místo v součtech. Díky vám holky nejen za skvělý den, ale také večer, napínavé ubytování a tak dále :-)
Tilík zazářil na mistrovství pasení KCHBO - mezi ausíky vyhrál kategorii IHT1 :-)

Texík, Yukon a Woody byli ještě koncem srpna na ASCA závodech v Rakousku a přivezli si další vyběhané tituly. Viz odchovy.

Srpen 2018

Novinky z vrhu A: Texík a Yukon vyrazili na své první ASCA agility :-) Tex : JS -N, Yukon: JS-N, GS -N

Speedy má za sebou rentgeny a výsledek je DKK, DLK, SA, OCD 0/0 - čisté :-)Červenec 2018

Pasení Martínkovice

Je už takovou tradicí, že Cikorka slaví narozeniny v Martínkovicích na pasení. Ani letos tomu nebylo jinak - už 7 let na tomto světě :-) Jako vždy jsme si daly několik výšlapů do skal, výborné obědy v Broumově a hlavně tréninky na ovečkách a nakonec týdne závody. Cikorka nastoupila do IHT-2 a splnila na 2. místě :-)

Speedy byl s námi a tábor ukončil nejlepším HWT dne a předtím samozřejmě složil i NHAT.


 


Červen 2018

Speedy vytancoval HtM2 a F2 - obě na výborně

9.6. Sraz štěňátek na Fryšavě :-)

 Mám hroznou radost, že dorazili úplně všichni! Jako společný program jsem připravila soutěžní opičí dráhu, kde kluci sbírali body za překonání lehkých překážek (i pro neagiliťáky), aport špekáčku, průchod nepříjemným materiálem, přivolání atd. A nakonec byl jako rozstřel teoretický kvíz pro majitele :-) Dohromady s obědem, parkurem pro agiliťáky, koupáním v rybníčku a focením ten den hrozně rychle utekl. Je nádhera vidět všech 7 pohromadě. Níže jsou fotky od Ellis.

https://www.zonerama.com/Ellishaak/Album/4458334
Květen 2018

MVA & Nizozemsko

Cikorka 4. místo na MVA (most versatile aussie)- nemůžu na ni být víc pyšná :-)
MVA je soutěž, která se každoročně pořádá při Nationals v zemi původu australáčků v USA a letos se uskutečnil 5. ročník její evropské verze. Již jednou jsme se zúčastnili a to v roce 2014. Tehdy jsme jen sbíraly zkušenosti, téměř jsem nevěděla, jak se počítají body :-) Letos jsme už byly více připravené a také jsme závodily ve vyšších kategoriích. za což je i více bodů. Náš výlet začal již v pátek cestou na výstavu KCHBO a do Nizozemska jsme dorazily v pondělí. Využila jsem příležitosti si ještě zatrénovat pasení na JJ ranchi a to nejen ovcí, ale i kachen a krav. Po našem tréninku jsem si nebyla jistá tím, že máme nějakou šanci. V úterý bylo krásně slunečno a teplo a tak jsme strávily den u Severního moře (kam bych jela i tak za každého počasí) a ve středu 16.5. začal 4-denní závod. Během MVA je potřeba nasbírat kvalifikační skóre na pasení a posouzení exteriéru. Dále je zde "performance" část, která se skládá z agility, obedience a rally. Zcela zkráceně: čím více disciplín v nejvyšších třídách se tým zúčastní, tím více bodů může získat. S Cikorkou jsme začínaly na kachnách a kravách, kde mně naprosto vyrazila dech, Cikorka byla jedna ze dvou psů, kteří byli schopni dostat mladé jalovice z rohu a projít s nimi celý parkur. Ten pocit, kdy si Ciki sama poradila s krávou, zatímco já stojím uprostřed arény a jen slovně ji naviguji, bude vždy nezapomenutelný. Navíc se nám zadařil běh na kachnách v kategorii open a zcela nečekaně z toho bylo ocenění "High combined non WTCh." Wau Ciki, to jsem vážně nečekala. Občas se vaše očekávání rozejdou s realitou a toto byl ten případ :-) Zcela opačně to bylo hned následující den, kdy se závodilo v rally, obedience a posouzení exteriéru. Rally je pro mě nová disciplína, ale myslela jsem si, že když Ciki umí obedience, nějak to dáme. No nedaly - respektive já. Spletla jsem dva cviky :-D a navíc měla občas příliš napnuté vodítko. Takže jsme o 5 možných bodů chudší. V obedience už bereme 2. místo a v posouzení exteriéru jsme tak průměr mezi ostatními. V pátek byl náš nejoblíbenější a nejpohodovější den - agility. Za čisté běhy bereme kvalifikační body a navíc i 3. a 4. místo. Musím říct, že oproti MVA závodu před 4 roky úroveň závodníků hodně vzrostla (i v gamblerech elite) a tak není vůbec automatické být za čistý běh na bedně. V sobotu byl volný den a v neděli finišujeme - my máme na programu ještě běh na ovcích. A Cikorka ho dává s kvalifikačním skóre, které se nám jako nejvyšší počítá do MVA. Z celkových 22 závodníků (ale mnohem více týmů se účastnilo jednotlivých disciplín, které probíhaly souběžně téměř celý týden) jsme na 4. místě. Můj sen být do pátého místa se stává realitou. Týmy, které jsou před námi, patří nejen mezi ty zkušené, ale také mezi ty, kteří soutěží v těch nejvyšších kategoriích. Na MVA se mi navíc libí, že kdo není dobrý v pasení, nemá šanci získat dostatek bodů.
Celý týden jsem si nesmírně užila. Nebylo to jen o závodech, ale také o výletech a návštěvách mých kamarádů a starých známých míst. Odjíždělo se mi opravdu těžko...


© Chiara van Lieshout


Aby toho nebylo málo, Jayda (Alljazz Verline) je první z kluků, který absolvoval RTG a to s těmi nejlepšími výsledky: DKK 0/0. DLK 0/0, SA (páteř) čistý + OCD čístý.

Cikorka byla na vyšetření DOV a také s výsledkem čistá :-)
Čebínské dvouzkoušky

Po několika letech konečně naše domácí závody :-) Skvělá atmosféra, parkury, kamarádi...a výsledky :-) Cikorka vyhrála druhou zkoušku LA3 a Texík to rozjel v jedničkách a vyběhal si 1.místo z 21 týmů. Navíc nás navštívili Tilík a Woody takže takové malé rodinné setkání.
Video Texíka zde: https://www.youtube.com/watch?v=OYf3R-m5Jog
Tilík (Age of Tilikum Verline)Jayda (Alljazz Verline) splnil IHT-1 na výborně :)

Jarní fotka od Lukáše SkalickéhoDuben 2018

Scotty se našel v pachových pracích a přidává si první složené zkoušky:

TRP1 (pach máta peprná) a L1C (speciál kontejnery máta peprná)

S Cikinkou jsme bojovaly na QZ v Luhačovicích, ale načasování nám moc nepřálo. Týden před závody si Ciki natáhla nohu a i když to o víkendu už bylo v pořádku, vyšlo to na hárání v nejlepším :-) Kvalifikace nám sice nakonec utekla jen o malinký kousíček, ale i tak vím, že umíme běhat úplně jinak a lépe:-) Nicméně víkend v Luhačovicích s přáteli, večerní kavárna nebo procházka k pramenům byly úžasnými relaxačními dny.


Speedy s Eliškou tancovali na závodech O pohár Jenštejna a s novou námořnickou sestavou získali 1. místo :-)

© Kateřina Kopčilová


A takhle jsme se sešli na víkendovce v Čebíně, Ciki je jenom znuděná z focení :-D

© Martin Kralović 


Březen 2018

Black...můj první australáček...14 společných let, to už něco znamená. Run free můj Zlounku.


20.3.2018 oslavili kluci z *A* vrhu již druhé narozeniny :-)


Tady jsou některé fotky oslavenců a taky čerstvá videa: 

© majitelé a Lukáš Skalický

Texík agility: https://www.youtube.com/watch?v=no5oD7tfEDs&feature=share

Speedy, narozeninové video: https://www.youtube.com/watch?v=BvNWiVCjERI


Pár dní před tím navštívil Scottáček Brno a tak jsme stihli krátké venčení v Lužánkách:
Agilitní sezóna tohoto roku byla také úspěšně zahájena, Cikorka si na zkouškách Havliczech III vyběhala 1. místo ve trojkách:-)

Únor 2018

Speedy s Eliškou zvítězili v soutěži Kynolog roku- kategorie dogdancing junior.
Rok 2017 pro ně byl začátek kariéry a nemohli to rozjet lépe. Ještě jednou gratuluji :-) Na vyhlášení ankety navazovalo vystoupení ve Snídani s Novou (26.2.2018). Takže náš malý Midnight Rider už je televizní hvězda :-)© náhodný kolemjdoucí na Kubův mobil + Kristýna Effenbergerová


Pracovní pes roku + Texík agility© Kateřina Skopalová hobby foto

Cikorka vyhrála pracovního psa roku KCHBO mezi australáčky a celkově 2. místo.

No a já můžu pyšně přidat Texíkovi LA1 - první závody, zkouška splněná a 3. místo :-)

Leden 2018

Agility s Woodym

Mám velkou radost z toho, že i Woody se pustil do agility. Video z našeho společného tréninkového večera na hale VFU je k zhlédnutí níže:Z výšlapu na Lysou horu...
STARŠÍ NOVINKY ZDE