GAIA SABUR

Štěňátka se narodila 13.4.2023

Pracovní vrh, agility, pasení a další psí sporty :)

1. COSMIC BLUE  - pejsek blue merle

2. COPPER LAD - Pejsek red merle

3. CAVES - fenečka red tri

4. CRISPY CARAMEL - pejsek red merle

5.  CALLA - fenečka blue merle

6.  CAVA - fenečka blue merle

7. CATCH  THE MOON - fenečka blue merle

8. CEDULKA - fenečka red merle

10. COLLOREDO - pejsek blue merle

11. COBYDUP - fenečka red merle

12. CIK CAK - pejsek black bi

* 9. pejsek red merle byl moc slabý a museli jsme ho nechat jít...


 

VÍCE O RODIČÍCH :)

Vrh Gaienky a Sabura je zatím nejvíc pracovní v naší chovatelské stanici. Od štěňátek očekávám velkou chuť k práci a will to please (spolupráci s člověkem), vlohu k pasení, dobrou postavu na agility i další psí sporty a praktickou srst po rodičích.

Sabur je pes čisté pracovní linie, import ze země původu. Žije na farmě ve Francii, kde pomáhá s ovcemi a v pasení také závodí. V roce 2022 získal titul šampiona v pasení WTCh. Mimo to běhá i agility :) Sabur je povahově velmi vyrovnaný, nekonfliktní a lehce cvičitelný pes. Rodokmenově je kombinací linie Vest (Right Cross), Slash V, Twin Oaks a společně s Gaiou je to 3:4 na Magnuma, vítěze Nationals v pasení. Saburova krev je zatím v českém chovu zastoupena minimálně.

Gaia je nekonfliktní fenečka, skvělý parťák na psí sporty i do života. V agility je rychlá, hbitá, má přirozeně správný styl skoku, dobrou "hlavu" na závody a celkově je taková poctivá na povely :) Nyní běháme v LA3. V pasení má velkou výdrž a snese i tlak od psovoda (nejen ode mě). Momentálně pracujeme na zpomalení a odstupu od stáda. V tomto si myslím, že ji Sabur výborně doplňuje.

Tito psi vám mohou nabídnout hodně, pokud jim dáte ten pravý domov :)

Od majitelů očekávám zájem o práci s australákem, férové jednání, vyžaduji provedení RTG kyčlí a loktů a trvalý kontakt. Oplátkou je nadstandartní chovatelský servis, srazy odchovů a společné tréninky. Samozřejmostí je kupní smlouva.

ZDRAVÍ

Sabur: HD A, ED A, geneticky čistý: MDR1 +/+, PRA, CEA, HUU, DM, HSF4, CMR1, DOV clear.

Gaia: HD A, ED A, OCD clear, páteř ok. MDR1 +/-, geneticky čistá po rodičích: CEA, PRA, DM, CMR1, HSF4. DOV nadpočetná řasa + zbytek ok.

FOTKY

Dokončení WTCh. na trialu v Německu:

RODOKMEN