Listopad/ prosinec 2017

Letos jsem nestihla vytvořit PF, tak alespoň jedno krásné vánoční od Woodyho :-)Letošní agilitní sezonu jsme zakončily Jahodovou bowlí na Kladně. Ciki se hned prvním sobotním openem kvalifikovala do finále, takže jsme si zaběhly všechny běhy víkendu :) Mimo to se tam sešla Valkaří parta a přijel se na nás podívat i Speedy. V prosinci si dáváme agilitní pauzu na rekonvalescenci a do roku 2018 budeme vstupovat s mnoha plány a jedním z nich jsou i štěňátka a tím pádem rozrůstání se smečky :-)Moc děkuji Elišce za fotky.S Texíčkem na výletě:Říjen 2017

2.AASC - rakouské mistrovství AUO v agilityPo velkém loňském úspěchu tohoto závodu se konal druhý ročník a my jsme nemohly chybět. Vezeme si 2. místo v LA3 a další krásné běhy i když mezi ně patří i diskvalifikace :-)

Video na youtube: Open sobota a jumping neděle

To ovšem není všechno:

Speedy si vytancoval 1.místo/13 na dogdancingových závodech s naprosto parádní "tělocvičnou" sestavou :-) Video zde

Jay složil HWT

A Texík si vysloužil krásnou fotku z fotokurzu Ondry Uhlíře. Autorem je Královi FOTO.A my samozřejmě pořád jen netrénujeme a nezávodíme a na jednu procházku v Tereziánském létě jsem vzala foťák:

 


Září 2017

Jay a Speedy přidali nové úspěchy:

Jay se zúčastnil klubové výstavy KCHMPP SK a vyběhal si známku Výborný 3 :-)Speedy o víkendu pro změnu tancoval a stal se z něj Master of dogdancing 1 :-)

No a my jsme začátkem září běhali na MČR v agility. Byl to vůbec můj první start na republice. Sice nevezeme žádné velké výsledky, ale pro mě už účast byla splněným cílem :-)

28.9.2017 byl taky velký den pro Mr. Zlouna :-)

Black oslavil již 14. narozeniny.


srpen 2017

Cikorka se stala mistryní ČR agility australských ovčáků pro rok 2017

-a vyběhala si rovnou double - vítězství nejen v jednotlivcích, ale i ve družstvech :-)

* video na našem youtube*


 
Byl to den, kdy si sedlo úplně všechno. Cikorka běhala na myšlenku, cítila jsem 100% souhru :) Závody měly skvělou atmosféru, celý den jsme trávily v obležení fandících kamarádů, bylo ideální počasí a René Blank stavěl nádherné běhavé parkury. Ne nadarmo je tento závod už několik let mým nej a opravdu jsem si to užila :)
Ráno se začínalo během agility družstev - to naše se jmenovalo Valkar original ve složení Kira a Martina, Gripen běhající s Katkou a Burák s Rosťou. Hned v prvním kole jsme měly 4 dokončené běhy - a i přes nějaké chyby nás to katapultovalo na 1. místo. Což znamená, že jsme "finálový" jumping běželi až jako poslední. A povedlo se neuvěřitelné - 4 čisté běhy!!! (Pouze Burák měl 1 sec.za čas)...prostě jsme to vzali stylem start-cíl a vyběhali si mistry australáčků družstev :-) Všem našim Valkarům bych chtěla moc poděkovat za tento zážitek a skvělé družstvo.
V jednotlivcích jsme s Ciki nezůstaly pozadu - první jumping čistě, rychle a celkově 3. místo ze 46 týmů. Což opět znamenalo, že nám o něco půjde a že běžíme až jako poslední tři finalisti. Naštěstí už jsem z velkých závodů zvyklá na atmosféru a nebyla jsem nijak nervózní. Navíc mi parkury od Reného opravdu sedly a tak jsem se těšila až si to zaběhneme. Ciki letěla jak vítr. Pouze mojí chybou máme 5 trestných za brzy puštenou kladinu - i tak dobíháme opět na 3.místě, což nám v součtu dává 2. místo a mezi českými týmy- titul mistrů ČR australských ovčáků.
Tímto je jeden z mých agility snů splněn. S Blackem jsem na tomto mistrovství byla 2x druhá a jednou 3. a říkala jsem si, že s takovým pejskem jako je Ciki bysme to snad jednou...mohly dát i na toho mistra :-)
Všichni Valkaři na mistrovstvíCikorka má formu :-)© Fotky z běhu od Ellis :-)


červenec 2017

*Speedy, Texík a Scotty mají nové fotky*

Martínkovice a IHT-1

Po letech opět v Martínkovicích. Výlety do skal s ostatními australáčky i bez nich, tréninky u oveček a v neděli závody:

Cikorka IHT-1 na výborně a 2. místo z 10 závodníků :-)

A Black? Fanoušek a velký turista :-) V téměř 14 letech a v takové kondici...prostě naprosto parádní týden.©Kristýna Herklocová a já :-)květen/červen 2017

O víkendu se děly věci :-) Jak se na australáky sluší a patří...

S Cikorkou se nám podařilo kvalifikovat na MČR v agility 2017!
(S troškou napětí, když jsme se kvalifikovaly až dvěma posledními čistými běhy :-))Texík vyrazil na závody dogdancingu sbírat zkušenosti a vytančil si F1 :-)A v Praze se sešli hned tři bratři jako diváci na frisbee a vznikla z toho tato krásné fotka od Ellis.květen/červen 2017


Cikorka má aktualizovanou stránku, doplněnou o titul GS-E, který si v Rakousku vyběhala a o 2 fotky z loňska, které se staly mými oblíbenými.

Agilitní...Agility sezóna je v plném prudu. Máme za sebou několik závodů, z nichž ty největší byly kvalifikačky na MS/EO v Děčíně. Tam se nám povedly dva čisté běhy s krásným umístěním v agility (open) - 12.místo ze 127 týmů - a to rovnou našich nejlepších. Hned další víkend nás čekal opět několikadenní výlet do Rakouska na ASCA trial, kde Ciki naprosto zazářila - v sobotu i v neděli získala High in Trial {nejvyšší skóre dne, které získá vždy jeden pes :-) }
Navíc jsme zlepšily naši úspěšnost v gamblerech na 4 dokončené ze 6 běhů a v neděli i na 1. místě. Prostě snový víkend :-)

V Děčíně byli šikovní fotografové a tak má Cikorka tyto opravdu nádherné fotky a já navíc krásné vzpomínky na celý víkend. Ciki v sobě prostě nezapře ani australáka (viz fotka ve slalomu) ani agility nadšence :-)

Moc děkuji fotografům: Bali foto a Martina Cerhová
duben 2017

Pasení

Zapomněla jsem se podělit o jednu nádhernou fotku z oveček od Martina. Už je to téměř rok, co chodíme opět pravidelně pást a tady je konečně zachycené naše snažení :-)

Tento den byl vyjímečný i tím, že s námi byl na pasení Jayda (a Ace) a tak jsem konečně viděla mlaďocha v akci...nemám si na co stěžovat :) Má obrovský zájem o ovce a přirozený instinkt držet stádo pohromadě.

©Martin Kralovič


Sraz "A Verline" :-)

Co dodat: úžasní aussíci, krásná trasa u Dobříše, výborné posezení v restauraci, vyblbnutí a unavení psi, pyšná chovatelka a upadý výfuk ...to je náš sraz v kostce :-)© Ellis Beránková20. březen 2017

Velký den je tady. Štěňátka slaví 1. narozeniny. Všechno nejlepší kluci!

Jay si k narozeninám nadělil úspěšně splněnou zkoušku NHAT - vlohy pasení :-)

A jedna vzpomínková a krásná...od OndryUhlíře :-) Bylo to doslova zážitkové focení pro všechny zúčastněné:-D

Speedy už zahájil závodní kariéru a vytancoval si zkoušku F1 :-)A Brno to je prostě střed světa :-) Díky tomu jsme se opět potkali s Woodym, Texíkem, Scottym a následně i Jayem na víkendovce agility. Všichni jsou hrozně moc šikovní. 1. rok života se blíží a potom už můžou rozjet svoji sportovní kariéru naplno :-)


© Ellis Beránková, Martin Kralović a já :-)

Leden 2017

Sněhoví ausíci

 

 


Štěňátka a jejich první Vánoce:-)

© zasláno majiteli :-)


Listopad 2016

Cikorka má také nové zdravotní výsledky: PRA clear a DM clear :-)


ASCA agility Köningstetten

 Cikorka je nyní JS-E a RS-E (E = elite, nejvyšší třída) :-)

Opět parádní závody, gamblery, které mě hrozně baví běhat, milá společnost, staronová setkání a mini štěňátkovský sraz (Woody a Yukon) s tatínkem Knightem.

Video ZDE


 

© Woody :-) a Zuzka Jašková
 


Říjen 2016

Majstrovstvá Slovenska v agility 2016

Skvělý víkend na Majstrovstve Slovenska. Náš hvězdný tým "Amonra team" skončil 4.ze 16.družstev...takže jsme to pořádně zajedly brambůrkama :-)) Cikorka a Viginka přispěly čistým během...díky Amonra týmu za krásné dva dny a majitelům mých slovenských štěňátek za super večer v Bratislavě ... příští rok přijedeme rádi zase.


 

1.AASC (Austrian australian shepherd championship)

...aneb 1.rakouské mistrovství australských ovčáků. Závody, na které se přihlašovalo už v březnu a do týdne byly plné. A už vím proč. Pořadatelům se podařilo uspořádat mistrovství, které opravu dostálo svého jména. Celkem dojelo kolem 120 týmů ze 7 zemí a cca 100 psů soutěžilo ve 4 otevřených bězích o titul australáckého mistra. A že bylo o co bojovat! (Nemyslím tím jen ceny, ale především konkurenci, která byla opravdu velká a dát min. 3 běhy bez diskvalifikace prostě není jen tak :-)) Navíc se každý den běžely i zkoušky. V té nedělní Cikorka zabodovala a vyhrála 1.místo ze 34 týmů :-) Dále se nám v sobotu podařil čistý jumping, ze kterého jsem měla opravdu radost. Takhle si představuji naše běhání s Cikorkou a můžu říct, že po štěňátkovské pauze už jsme opravdu zpátky. Video na youtube.

Dalším bonusem těchto závodů je fakt, že i Knight (otec našich štěňátek) je z Rakouska a tak jsme uspořádali menší rodinné setkání.

Cikorka vítězka LA3

Yukon, Ciki, Texík a Knight :-)


Sraz v Jižních Čechách 2.10.2016

Zatím jsme se vždycky scházeli příležitostně v Brně a tak jsme tentokrát uspořádali opravdový sraz v Jižních Čechách u majitelů Yukona. Jediný, kdo nemohl dorazit byl Scotty. Kluci si to opravdu užili a já samozřejmě taky, protože nemůže být spokojenější chovatel než ten, který vidí, že se jeho štěňátka mají úžasně :-) Pózovací fotky od Ellis společně s Cikorkou jsou níže.  


Září 2016

Jeseníky a další sraz štěňátek v Brně

Opět jsme se sešli v Brně ve složení Texík, Woody a Scotty:-) Z tohoto srazu vznikly (nejen) postojové fotky. Vidět je můžete na stránce odchovů - nové fotky všech kluků ve věku 5 měsíců. "Samá noha, samá ruka" a úžasně se formující povahy :-)

Další víkend jsme se vydali do Jeseníků, kde nám vyšlo zrovna krásné počasí a tak jsme výletovali, Black dal s přehledem výšlap z Koutů na Medvědí horu ve výšce cca 1100 m.n.m. a zpátky jsme se svezli lanovkou:-) Black s Cikorkou prostě zvládnou jakékoli dopravní prostředky :-)

Fotky jsou z výšlapu, z přehrady Dlouhé stráně, kde je za námi krásně vidět Praděd a také z polských Otmuchowských jezer.


Srpen 2016

Aktualizace na stránce odchovů. Nemůžu odolat a tak sdílím fotky, které majitelé posílají :-)

Štěňátkovské srazy a agility

Cikorka po mateřské odstartovala rovnou v LA3 a takhle jsme se sešli na Špilberku a v Ratenicích :-)

Red gang in the city :-)  © Ellis Beránková

Australská rodinka:-)  © Martin Kralovič

A do třetice všeho nejlepšího zavítal do Brna i Scotty :-)


Červenec 2016

2.7. oslavila Cikorka 5 let :-)

Přeji ji ještě hodně šťastných a zdravých let a zábavu zvanou agilitky jak jen si bude přát :-))


Červen 2016

Štěňátkovská

Kluci se mají výborně, o víkendu 18.-19.6. jsme se potkali na mini-tréninkovém srazu s Jayem, Texíkem, Woodym a Scottym a poté nás doma navštívil ještě Tilík. A minulou neděli se na MR AUO dojel podívat i Airbag - "Yukon" :-) Speedy si mezitím užívá prázdnin. Jeho video ze 3 měsíců najdete na Youtube zde.


Květen 2016

Všechna štěňátka už odešla do nových domovů - a daří se jim výborně :-)

Více na stránce odchovů.


Ze 6. týdne budou mít kluci fotky od Ondry Uhlíře, jen co je zpracuje:-) Letí to hrozně rychle a příští víkend jdou štěníci už do nových domovů.


Duben 2016

Klukům byl v neděli přesně měsíc :-)


Štěňátka už otevřela oči a některá nedělají jen první krůčky, ale přímo kroky :-)

Fotky z věku 2 týdnů v odkaze štěňátek.

Několik fotek z návštěv u nás:

 


Březen 2016

Štěňátka mají své vlastní stránky kam budu přidávat každý týden aktuální fotky :-)


 

První fotky štěňátek již na stránce vrhu :-)

Vzhledem k tomu jak nám Cikorka s Knightem zamíchali pořadím zájemců, jsou ještě nějací kluci volní.

Více informací na emailu aussie.s(at)centrum.cz nebo na FB


Štěňátka jsou na světě!

Cikorka nás pěkně překvapila, když přivedla na svět osm pejsků (a ani jednu fenečku)! Více jednotlivých fotek přidám co nejdříve. Zatím na ochutnávku, prvorozený pejsek v chovatelské stanici Verline :-)


Únor 2016

A ještě jedna fotka Knighta na pasení

©Dorien Vogelaar

Březost potvrzena :-)

©Anita Hendra


 

Cikorka pohledem Verči Gesierichové :-)

Tyto úžasné fotky pořídila Verča v Linci během našeho výletu za Knightem. Nemůžu se na ně vynadívat :-)

©Veronika Gesierichová


Leden 2016

Konečně máme nakryto :-)

Více informací na stránce štěňátek.


Prosinec 2015

Agility + CMR1

Vánoční Těšánky aneb naše poslední zkoušky tohoto roku nám přinesly 1. a 3. místo (+1.v součtech :-)) ale hlavně jsme konečně prolomily smůlu jedné laťky a máme splněno do trojek :-)

A ještě přidávám odkaz na video z Kladna, kde se nám povedl krásný běh, kterým jsme se kvalifikovaly do finále.

Cikorka byla také otestována na CMR1 a výsledek je N/N :-)


Listopad 2015

Více informací o krytí brzy :-)


Září 2015

MR AUO obedience + agility a ASCA trialy v Nizozemsku :-)

©Jarča Kvasnicová

Stejně jako minulý rok jsme měli září nabité psími akcemi. Tato velká jízda začala 12.9. v České Lípě, kde se konalo MR australských ovčáků v obedience. S Cikorkou jsme naposledy startovaly v kategorii OB1. Cikorka cvičila úžasně! Se známkou výborně jsme vyhráli celou kategorii a to nejen mezi australáky ale také belgičáky (dohromady 11 týmů)

Pasení Nizozemsko

Z České Lípy jsem rovnou zamířila za Markétou s Rafou, se kterou jsme opět vyrazily na ASCA trial do Holandska. Tam jsme strávily celý týden nejen závoděním, ale i tréninky a různými návštěvami a výlety :-) Trialy byly skvělým zážitkem, pálící sluníčko střídal déšť jako když lije z konve, ve kterém jsme například startovaly náš běh na ovcích. Cikorka, která měla zatím málo možností si potrénovat na kachnách vyhrála oba dva běhy, do kterých jsem ji přihlásila! Mimo to si dodělala i zbývající běh na ovcích a získala tak titul STDsd :-) Video na kachnách zde.

© Emily Heemsbergen

Agility MR AUO Ratenice

Valkaři hojná účast :-) © Lucka Jouzová

Pár dní po našem návratu jsme opět naskočily do agility a zúčastnily se mistrovství pod záštitou KCHBO. Tady se nám sice výsledkově nazadařilo, ale to nic nemění na tom, že je to jeden z mých nejoblíbenějších závodů u nás. Letos se účast opět zvedla a startovalo už 49 týmů. Nám se povedl jumping družstev, kde jsme jednotlivě skončily na 3. místě s čistým během, ale do součtů nám to bohužel nezasáhlo. Video jumpingu družstev je na youtube.

Black 12 let

No a neméně důležitou událostí bylo to, že na státní svátek (sv. Blacka samozřejmě) oslavil Zlounek již 12. narozeniny:-)))


Srpen 2015

Pasení u Romana

Uprostřed srpna jsme se zúčastnili úžasné víkendovky pasení u Romana Holečka, kterou pomáhala uspořádat Markéta s Rafou. Chtěla jsem si ještě pořádně potrénovat před Holandskem a to se povedlo na 100%. Roman mi ukázal další tipy na práci s Cikorkou a ta začala pást s krásným odstupem a jiným citem, když se mnou Roman chodil a byli jsme tak vždycky ve správný čas na správném místě :-) V sobotu jsme si vyzkoušeli i práci na velkém stádě, ale největším přínosem pro mě byl další pohled na "vodění" Cikorky a tipy co všechno se dá na pastvině udělat. Kromě toho jsme se o víkendu neuvěřitelně dobře najedli (přejedli:-)) a taky zažily s Jarčou od Berryho akční jízdu bez zadních světel. Přínosný víkend po všech stránkách, nehledě na úžasnou společnost ostatních australáků.


Obedience Zbraslav

Cikorka vybojovala 1. místo + známku výborně v třídě OB1 :-)


Červenec 2015

Agility a zdravotní výsledky

Mám výsledky z Washington State University VCPL. Cikorka je MDR1 normal/normal :-)

Červen i červenec patří opět agility, zúčastnily jsme se několika závodů, splnily další A2 zkoušku, v Přerově obsadily 2. místo v součtech a máme za sebou též úžasný letní tábor v Čebíně:-) A v srpnu a v září nás čeká hodně, hodně pasení :-)


Slow motion video (dogsports.cz)

Nádherné slow motion video z 2.QZ v Kroměříži :-) Jak si Cikorka pobrblává při běhu :-)

ODKAZ ZDE


Květen 2015

2.QZ Kroměříž

Druhé kvalifikačky se konaly v nedaleké Kroměříži a já jsem tak nějak doufala, že už bude teplo a budeme běhat v letním oblečení...a ono pořád nic:-) Nicméně ani to nás neodradilo a v neděli zaběhla Cikorka svůj zatím nejlepší běh, co se konkurence týká a umístila se na 6. místě ze 162 large týmů!!!! Je to prostě hrozně šikovná agilitní australačka:-) V sobotu jsme jen těsně minuly zisk kvalifikačních bodů, kdy se nám podařil téměř čistý jumping a chybou byl dotek na dálce...ale tak to prostě v agility chodí:-) Video opět na youtube.

ASCA Böheimkirchen

Úžasné 3 dny plné australáků a agility nás čekaly 14.-17.5. v Rakousku. Poprvé v životě jsem běžela gambler a musím říct, že mě tato "agility hra" hodně bavila:-)

Cikorka startovala celkem ve 13 bězích a 11x stála na bedně, z toho 5x na prvním místě:-) A když už jsem u počítání, vyběhala si rovnou 4 tituly a to GS-N, GS-O, JS-O a RS-O. Video jednoho z gamblerů (kategorie open), kde byla Cikorka jediná s Q, jsem nahrála na youtube.

CHS VERLINE

No a další neméně důležitá novinka je zde:-) Cikorčin vrh je plánovaný na přelom roku 2015/2016...

 


Duben 2015

1.QZ Děčín

Na kvalifikačních závodech v Děčíně jsme strávily 3 dny plné vrcholového českého agility, mezi 2 parkury, 5 rozhodčími a 190 large týmy :-) Ještě nikdy jsem nebyla na tak velkých závodech a musím říct, že jsem si to vážně užila. A Cikorka taky, (nejen) podle toho jak ji vždycky svítí oči když se přiblíží k parkuru:-)) V pátek jsme začínali tréninkem, který si každý tým mohl předem zamluvit a zkusit si povrch, překážky, zóny...když jsem na benzínce za Prahou potkala Jíťu a naši trenérku Janču, byla jsem úplně v klidu, že dojedeme tak s hodinovým předstihem. Kvůli uzavírkám kolem Ústí jsem nakonec dojela asi 5 minut před začátkem tréninku a kopačky si pro jistotu obouvala už když jsem stála na semaforu :-) Po tomto zběsilém příjezdu jsme si vyzkoušely povrch a zónovky, ale vzhledem k tomu, že bylo docela vedro byli psi hned uřícení...A to nás večer ještě čekaly zkoušky LA2. Ty jsme nahlásila především kvůli sobě, abych se ještě trošku "vyzávodila" před víkendem. LA2 zkoušky začínaly až opravdu večer a náš druhý běh jsme běžely až v 21.45...noční agility nám ale přineslo štěstí, Cikorka běžela oba dvě běhy úžasně, rychle a čistě jak kdyby se nechumelilo:-) Bylo z toho 4. a 5. místo mezi více než 40 velmi dobrými large týmy a krásná stužka za clean run:-) V sobotu se začínalo na parkuru finského rozhodčího, který mi úplně nesedl a byla z toho diskvalifikace. Jakoby to předznamenalo celý víkend, kdy jsme se nakonec 4 x diskvalifikovaly. Nicméně to nic nemění na to, že mi tento víkend přišel úplně úžasný a už se těším na druhé kolo QZ v Kroměříži :-)

Velikonoční beránek a OB1

Agility sezona už se nám začíná rozjíždět:-) Nejdříve Velikonoční beránek (ještě ve sněhové vánici) a potom 12.4. zkoušky na Zetoru, kde si Cikorka doběhla pro další postupovou do trojek a taky ji vyhrála. Video na youtube.

A ten krásný perník je pozornost, kterou dostal každý účastník na závodech obedience v Brně. Zatím 100% nejhezčí věc kterou jsem kdy na závodech dostala:-) A Cikorka složila OB1.


Březen 2015

OB-Z Brno Zbrojovka

Obedience trénujeme už docela dlouho a tak byl čas vyrazit na nějaké závody :-) Cikorka cvičila krásně, ale přidala si k tomu i nějaké komentáře, které nás stály většinu bodů...výsledek je OB-Z na výborně, 5. místo ze 16 týmů. Na konci března nás čeká start v OB1, uvidíme, jestli Cikorka zvládne nemluvit :-)


Únor 2015

Zima (alespoň v Brně) už je asi za námi, ale i tak přidávám několik krásných sněhových fotek z ledna :-)

 


Sněhové pasení

Letošní první ovečky jako v peřině :-)

 

 

©Markéta Procházková


Leden 2015

Novou sezonu jsme měli začít halovými závody na Zetoru, ale protože si Cikorka strhla polštářek, jedeme pouze jako diváci. Tak alespoň přidávám fotky ze cvičení z loňského září, které jsem ještě nikde nezveřejnila.

   

STARŠÍ NOVINKY ZDE